(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ERTUĞRUL PEŞİNİ BIRAKMIYOR!!!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Op. Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, “Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) tekrar göreve davet ediyorum. Bu örnek bir olaydır. Zonguldak Kömürspor'un başına gelenler, Türkiye'deki diğer takımların başına gelmemelidir” dedi.

Ertuğrul, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 2. Lig Beyaz Grupta oynanan ve Zonguldak Kömürspor’un ligden düşmesine neden olan Ankaraspor ve Nazillispor karşılaşmasına ilişkin ‘şike olayları iddiasının’ peşini bırakmayacaklarını tekrarladı.

Söz konusu karşılaşmaya ilişkin şike iddialarının Zonguldak7ın yanı sıra ülke genelinde tartışıldığını belirten Ertuğrul, şöyle dedi:

SAHAYA ANLAŞARAK ÇIKIYORLAR!

“Zonguldak Kömürspor neden küme düştü? Çünkü Ankaraspor ve Nazillispor sahaya anlaşarak çıkmış görünüyorlar. 90 dakikalık bir maç süresi boyunca her iki takımın da rakip ceza sahasına malesef girmediklerini görüyoruz. Maç boyunca hiçbir şut atılmamış yani burada bu iki takım berabere kalmak üzere anlaşmışlar. Bununla ilgili çok ciddi bir kamuoyu oluştu. Türkiye'de futbolcular, futbolla ilgilenenler, spor yorumcuları, taraftarlar herkes bu konuya ciddi bir şekilde eğildi. Televizyon ekranlarında pek çok programda bu konu tartışıldı. Olay Türkiye Futbol Federasyonu tarafından etik kurula gönderildi. Sadece Zonguldak da değil spor kamuoyu, bu incelemenin sonucunu bekliyor. Fakat hala net bir sonuç alınamadı. Zonguldak kamuoyu da çok dikkatli bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu'nun vereceği kararı bekliyor.

KULÜP PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRECEK

Bu esnada da Zonguldak Kömürspor yöneticileri, idari kadrosu, taraftarlar hep beraber bir araya geldiler bu olayla ilgili kararlar aldılar, basın toplantısı gerçekleştirdiler. Türkiye'de belki ilk olacak şekilde valilikten izin alabilirlerse eğer Zonguldak'ta başlangıç olarak bu olayı protesto etmek amaçlı bir yürüyüş gerçekleştirecekler. Eğer bununla ilgili de yeterli sonuç alınamazsa, bunu daha ileri kitlesel eylemlere çevirmeyi planlıyorlar.

FEDERASYON GEREKLİ KARARI ALMALI

Buradan Türkiye Futbol Federasyonu'nu tekrar göreve davet ediyorum. Bu örnek bir olaydır. Zonguldak Kömürspor'un başına gelenler, Türkiye'deki diğer takımların başına gelmemelidir. İnsanların sporla ilgili olan sevgileri, ilgileri azalmamalı, mücadele azimleri törpülenmemelidir. Hiçbir takım bir diğerinin hakkını yememelidir. Federasyonun da bunu mutlaka ve mutlaka engellemek için gerekli kararları alması ve tüm kamuoyunda örnek olacak şekilde, tüm kulüplere örnek olacak şekilde caydırıcı bir karar vermesi ve yaptırım uygulaması gerekmektedir.

SONUN AKADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve bir Zonguldak Kömürspor taraftarı olarak Zonguldak'ın bir evladı olarak bunun sonuna kadar takipçisi olacağız, olmaya devam edeceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu'nu bir kez daha bu konuyla ilgili göreve davet ediyorum.”
Bu sayfayı yazdır

17.05.2024 14:24:25

Bu haber 363 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 77.247.524

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
210 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1880 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4540 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri